אדוושק'ה

כשנתקלתי לראשונה באתר של אדוושקה, ידעתי שאני רוצה להכיר את האשה הזאת. בעידן האינטרנט, באמת שהכל אפשרי. אז הכרנו :-)

לאדווה יש סטודיו יפיפה במיקום קסום, שנראה כאילו נטעו אותו באיזה חור בגליל, אבל לא. ממש לא. הוא ממוקם בישוב רעות, לגמרי במרכז הארץ, כאילו כדי להוכיח לי, שבשביל מעט שלווה ויופי לא צריך ללכת רחוק…

advushka

בסטודיו של אדוושקה תוכלו למצוא קולקציות מתוקות של טקסטיל, ולאחרונה גם ליין של מוצרי עץ קישוטיים המיוצרים על פי איוריה של אדווה. המוצרים נתפרים בארץ בסדרות קטנות, והם בעלי מראה נקי ועדין.

advushka

לקראת ה Sweet Sale העונתי שהיא מקיימת אצלה בחצר הסטודיו, ביקשתי מאדווה להתראיין לקפה ויפה, והיא נענתה בשמחה.

אדווה, ספרי לנו קצת על עצמך

אני ילידת ירושלים, גרה ביישוב רעות, נשואה לאילן, ואמא לעדן בת ה-12 ונועה בת ה-4.
אוהבת לעצב. בעיקר בטקסטיל, אבל לא רק. יש לי געגוע מתמיד לזמנים רגועים יותר, וזה מתבטא במוצרים שלי, שנמנעים מעומס עיצובי ומעוטרים באלמנטים נוסטלגים ונאיבים…

advushka

איך הגעת לעיצוב בטקסטיל?

למדתי עיצוב פנים במכללה בירושלים. במהלך לימודיי העיצוב היה לנו קורס מרתק על עיצוב טקסטיל, שהעבירה בוגרת שנקר. זה היה הקורס האהוב עליי! למדנו והתנסינו על בדים, והיה תענוג…
כשסיימתי ללמוד, עסקתי מעט בעיצוב מטבחים, ואז נולדה בתי הבכורה. עשיתי הפסקה ארוכה של חופשת לידה, שבה למדתי תפירה בקורס חיצוני בשנקר.

המוצר הראשון שעיצבתי היה חולצות לילדים, שעל כל אחת מהן התאמתי אפליקציה שונה. לאט לאט התווספו להם מוצריי בד נוספים, והיה לי ברור שזה הכיוון…

advushka

וכך נולד הסטודיו?

לא. לא כל כך מהר. זה היה תהליך…

בהתחלה, כשעדן גדלה קצת, הייתי מצטרפת מדי פעם לשווקים וירידים, בעיקר באזור ירושלים, ומציגה את המוצרים שלי. הקשר הישיר עם הלקוחות היה שלב חשוב מאוד בשבילי. אחרי תקופה מסויימת, הגשמתי חלום ופתחתי חנות קטנה ומתוקה, ביישוב מכבים. זו הייתה תקופה מאוד מיוחדת ומהנה.
בחנות היו מוצרים שלי ומוצרים משלימים של מעצבות נוספות. הפעלתי אותה כמעט 4 שנים.

כחצי שנה לאחר לידת בתי השנייה, ראיתי שזה לא הולך. היה ברור לי שאני לא יכולה לשלב בין אמהות לעבודה עצמאית. סגרתי את החנות וחזרתי הביתה לתקופה של שנה וחצי.

advushka

זה נשמע שהויתור לא היה קל…

ההפסקה הזו, שנעשתה מתוך הגיון, אבל בלב כבד משהו, הולידה בעצם את הסטודיו שיש לי עכשיו בחצר הבית, וגורם לי לכל כך הרבה סיפוק ושמחה. היא המחישה לי יותר מכל את המשפט: "כשדלת נסגרת, חלון נפתח…"

זה משהו שמאז, מאד חשוב לי לומר לכל הנשים באשר הן: האמהות מביאה איתה כל-כך הרבה תחנות בדרך. לכל דבר הזמן שלו, ולכל זמן- התפקיד שלו. שום דבר לא בורח או נעלם. יש לנו שביל, וכמה שאנחנו חוששות, אנחנו פשוט צריכות לצעוד בו. משם הדרך כבר תמשיך לנו באופן טבעי… תמיד יש מעצורים שאפשר למנף אותם לכיוונים חדשים…

advushka

את מעצבת ותופרת הכל בעצמך?

בסטודיו שלי יש מוצרים וקולקציה של בדים שמתחלפת אחת לתקופה. אני מעצבת אב-טיפוס לשמיכות, מצעים, תיקים, סינרים, וילונות ועוד… זה יוצא לתפירה, וחוזר אלי לסטודיו, לגימור הסופי. אז אני מדפיסה את האיורים, שחלקם אני מאיירת בעצי, אולם האיורים הרציניים והמתוחכמים יותר, הם מעשי ידי חברתי הציירת המקסימה תמר נהיר ינאי, שגם עצבה לי את האתר ועושה עבודה יפיפיה. אני בוחרת בהדפסים נאיבים, שלוקחים אותי למחוזות נוסטלגים, ואוהבת מאוד לעבוד עם בדי כותנה בעלי מגע נעים וליצור מראה "נקי".

advushka

האמת היא שיש לי רקע בתפירה, אבל עיקר ההנאה שלי היא בחירת הבדים ועיצוב הדגמים.

advushka

מעבר לוילונות המוכנים העומדים למכירה בסטודיו, אני מאפשרת גם הזמנת וילונות בהתאמה אישית, מתוך בדים מהקולקציה שלי. באים לסטודיו, בוחרים בדים, נותנים מידות מדוייקות- ואנחנו מכינים את הוילון, כך שיתאים בדיוק למראה הבית.

advushka

דבר נוסף שאני עובדת עליו בימים אלו, הוא עיצוב כיסויי מיטה לנוער בצבעים טבעיים, בהשראה של חול ועלים…

אני רואה את הליין החדש שלך של אביזרי MDF קישוטיים, והם חלומיים! האם זה אומר שהסטודיו שלך מתפתח לעוד כיוונים מלבד טקסטיל?

לאחרונה ייצרנו  ארנבונים, אופניים וסוס עץ מ MDF. תמיד ליוה אותי הרצון להכין מוצרים מעץ ולהרחיב את קו המוצרים שלי, וזו נגיעה ראשונה.

advushka

advushka

האופניים וסוס העץ הם אלמנטים קלאסיים שאני משתמשת בהם כבר שנים ומאוד אוהבת. לפני זמן רב איירתי אותם והם מודפסים על מוצרים שונים שלי בסטודיו. עכשיו הם קיבלו גם אינטרפטציה בתלת מימד והפכו להיות מוצרים בפני עצמם…

advushka

מה נותן לך השראה?

יש בי מעין געגוע פנימי לזמנים שלווים, לאלמנטים נאיביים וקלאסיים, ולטבע. צבעים של ים ושמים, עלים… את תראי את כל זה מתבטא בעבודות שלי.

advushka

מה עוצר אותך?

לאורך כל הדרך אני פוגשת את עצמי בנקודות מחסום, שעם הזמן לומדים להתגבר עליהן.
נושא השיווק והתעוזה, יציאה מהמעגל של לעשות הכל לבד בעסק ועוד… בשנה האחרונה מלוות אותי שתי יועצות עסקיות, נירית חוגי ולימור פחטר. הן חולקות איתי התלבטויות ועוזרות לי לקבל החלטות ולהתקדם מבחינה שיווקית. הן בהחלט מהוות נקודת מפנה בעסק!

advushka

לאן את חולמת להגיע?

החלום שלי הוא שהסטודיו שלי יצליח לספק היצע ייחודי ויפיפה של מוצרי טקסטיל ועץ לחדרי ילדים ובאותו זמן גם יהווה מקום מפגש לנשים.

אני חולמת שבעתיד אולי גם אתחיל להעביר חוגים לבנות, שיכסו מספר תחומי עיצוב, ובסוף כל שנה לערוך בעבורן תערוכה…

advushka

ספרי לנו על מכירת ה Sweet Sale 

מכירות החצר הן זריקת האדרנלין שלי. ה Sweet Sale הן מכירות קטנות שמציגות בהן לרוב 8 עד 9 יוצרות. זו היא במה נוספת בעבור נשים יוצרות עצמאיות לעבודה ולשיתופי פעולה. המכירות מתקיימות בחצר הסטודיו שלי אחת לחודשיים בערך. זוהי המכירה השישית במספר.

בהתחלה זה לא היה לי פשוט, אבל הן רוקמות לעצמן את הקסם שלהן…

לכל מכירה יש קונספט מיוחד. הפעם הלכנו עם חשיבה על הלקוחה, המחוייבויות שלה לרכישת מתנות חג והעול הכספי. לכן כל מציגה תציע מוצר אחד בהטבה של 1+1.

כל אחת מאיתנו מביאה כיבוד קל וכך נוצרת אווירה חמה וכייפית, שבה נעים לקנות מתנות יפות ויחודיות, להיפגש, וליצור הכרויות.

לאחרונה אירחתי את הניידת היריד ליולדת. הקונספט שלה הוא נשים לאחר לידה. זה היה בוקר נפלא, עם הרצאה על שינה, ייעוץ הנקה, שיעור פילאטיס וסדנא להכנת קרם טבעי לתינוק, לצד דוכנים רלוונטיים. ישבנו על מחצלת בזמן הפעילויות והנשים שהגיעו נהנו מאוד.

אז מי תשתתף הפעם ב Sweet Sale?

סטודיו פופה פריטי טקסטיל לבית ולגינה בעבודת יד

sweet sale

מותק של הדס הול בגדים מקסימים לבנות ובנים

sweet sale

שירה של אמא מוצרים ירוקים לילדים ואמהות

sweet sale
sweet sale

Piripiri by Noga עיצוב כלים ומתנות משמחות לבית

sweet sale

אילה דגן צורפות בשוקולד פרלינים איכותיים בעבודת יד

sweet sale

שרי מלצר צורפת ומעצבת תכשיטים

sweetsale

עבריה בגד עם אופי ישראלי (לצערי אין לה אתר או חשבון פייסבוק להראות לכם…)

וכמובן הסטודיו שלי אדוושק'ה מוצרי בד יחודיים לתינוקות ולילדים.

אז אם מתחשק לכם לצאת, להתפנק ולקנות דברים יפים, הנה המודעה עם כל הפרטים:

sweet sale

לצילומים היפים של סטודיו אדוושק'ה אחראית עדי מעדיגיטל

3 תגובות

 • הגב מרץ 29, 2012

  dvorasover

  סטודיו מקסים היושב על גבעה ברעות ובעלת הסטודיו אדוה הקסומה אכן יצרה מקום שכייף להגיע אליו ולהתפנק ממוצריה הפשוטים והקסומים !!! והכל עם סטייל עדין ושיקי !!!
  אז תהנו מהיופי והפשטות , מזל שיש מקומות כאלה עם נשמה !!

  • הגב מרץ 29, 2012

   efrat

   נכון :-)

 • הגב יוני 14, 2012

  חתולי8

  איך המחירים אצלה?

השארת תגובה