משהו יפה לגלוש עם הקפה

אני אוהבת יופי, והחיפוש שלי התחיל לפני שנים מחוסר תקציב. שאלתי את עצמי ומה אם אין לי מליון דולר, אז אני לא יכולה שהבית שלי יהיה מקסים ומזמין?!

cafe-veyafe

הבנתי שבית נעים, מיוחד, וכזה שכיף לחזור אליו, הוא לא בהכרח שאלה של כסף, אלא של יצירתיות. וזה אתגר אותי. התחלתי לצבוע קירות, לאסוף ולשפץ רהיטים ישנים ולתפור כריות קישוט. לא ידעתי כלום מכל זה, אבל עם ידיים טובות וקצת טעם, ראיתי שאין דבר שאי אפשר ללמוד היום בעידן האינטרנט.

 גיליתי עולם מלא של אנשים (בעיקר נשים, נו טוב…) עם טעם מעולה, ידיים טובות, חוש ליופי ותעוזה (כדי לצבוע ספריה ישנה בצבע טורקיז דרוש לא מעט אומץ לב…) שמעצבות לעצמן בתים חמים, מקסימים ומלאי אופי. בתים שבהם כל תמונה, כל קיר וכל כסא צועקים "אני שלכם!" "אני שייך לכאן!"
אני חושבת שככה זה צריך להיות. הבית שלנו צריך לשקף אותנו, ולא להיות שבלונה של איזו אופנה.

אחד הדברים שהכי מרתקים אותי, זה לבקר בבתים ריקים של אנשים ולנסות לדמיין איזה מין סוג של אנשים גרים בבית הזה. להרגיש את האנשים דרך החפצים שהם אוהבים, הפונקציונאליות בה הם חיים, והדרך שבה הם בוחרים להציג את כל זה, בעיני עצמם כמובן- אני היא רק עין פולשת מבחוץ.

הפתגם האמריקאי אומר: Home is where the heart is. לא איפה שהשקעת הכי הרבה כסף, אלא איפה ששמת את הלב. גם כשאני רואה אחוזות יפיפיות שעוצבו ורוהטו בתקציבי ענק ובידי טובי המומחים, אני לא מתפעלת. מבחינתי, זו לא חוכמה.

אז קפה ויפה זה המקום שבו אני רוצה להפגיש בין אנשים עם טעם טוב שאוהבים עיצוב, יצירתיות ודברים יפים. לחלוק איתכם דברים מיוחדים, טיפים, כלים, רעיונות, תובנות והשראה. ואתם מוזמנים לחלוק איתי.


אני אשתדל להגיש לכם כל בוקר משהו יפה לגלוש עם הקפה…
מקווה שתהנו,
אפרת

6 תגובות

 • הגב ינואר 13, 2012

  יונית

  וואו! איזה יופי. תמשיכי לכתוב

  • הגב ינואר 15, 2012

   efrat

   תודה יונית יקרה אני בטוחה שתמצאי כאן הרבה השראה :-)

 • הגב אפריל 4, 2012

  עטרה

  וואוו!באמת שאין מילים,רק עכשיו נתקלתי באתר שלך והגישה שלך ממש כמו שלי!אני מתה על עיצוב :) "הבעיה" שלי היא שעדיין אין לי בית משלי(בכל זאת אני עדייו קטנה..)אבל את בית שלי אני לא מפסיקה לשנות ולראות איך אפשר לעצב,בקיצור משגעת את אמא…אני הולכת להיות קוראת מתמידה.. :)

  • הגב אפריל 4, 2012

   efrat

   איזה כיף לנו, אנחנו אוהבות קוראות מתמידות! אוי עטרה, את מעלה לי רעיון רעיוני ביותר שאני אחלוק עם כולם בהמשך……..

 • הגב יוני 12, 2012

  חתולי8

  היי אפרת,
  גיליתי עכשיו את הבלוג שלך. טוב לא מדוייק, גיליתי אותו אתמול באמצע הלילה אבל אז היה לי כח רק לדפדף טיפה ולהתאהב.
  היום אני מתחילה פרוייקט! אני הולכת לעבור על כל הבלוג! אני ממילא כבר מאוהבת אז נראה מה יקרה במהלך השיטוט כאן. לא אשאיר הרבה עקבות אבל מדי פעם בטח שתמצאי משהו…
  יאללה, יוצאת לדרך….
  ליאור (חתולי8)

  • הגב יוני 12, 2012

   efrat

   איזה כיף לנו! ברוכה הבאה!

השארת תגובה