שמלה רבה, שמלה רבה

אמא שלי היתה תמיד פאשניסטה, ואפנה תפסה ביג דיל בחיינו. לא ראיתי את אמא שלי מבשלת קציצות, אבל ראיתי גם ראיתי איך היא עורכת מסעי קניות כמו צייד מנוסה (בחיי שיש לה חוש ריח לבגדים!) איך היא פורשת בטקסיות את השלל על המיטה, איך היא מעמידה אותנו בסך ל"המדיד"- זו היתה המילה הסודית למדידות השנואות. וראיתי גם ראיתי איך היא מלבישה בטוב טעם ובפסקנות.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

"בשביל יופי צריך לסבול" היתה האמרה הנחרצת. ולא הפסקתי לקטר. אף אחד לא שמע על היפר סנסטיביות או על ביטוי אישי. לבשנו מה שאמא הביאה מלונדון בלי להבין למה זה הכי "איט".

אחר כך נסעתי ללונדון והתחלתי לאהוב אפנה בעצמי.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

והיום הבנות שלי משחזרות את הגלגל.

"רוסה ליבוש פיז'מה" אומרת הקטנה, סתם כך באמצע היום, ואני מבינה שהיא רוצה את הסוויטשירט המשופשף, הרך, הנעים, הנח. עוד סופר סנסטיבית רגישונת למשפחה.

אז הן לובשות מה שבא להן (הקטנה- בעיקר פיג'מה, הגדולה- בעיקר זוועות), אבל יש עיתוי אחד בשנה שבו גם אני רוצה להיות כמו אמא שלי ולהלביש לילדות שמלת בלרינה ראויה לשמה: פסח.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

חנות הילדים המעולה Mei Mei שאתם כבר מכירים מפה, שיתפה אותי במסיבת בלרינות מתוקה שהם ערכו לרגל השקת הקולקציה החדשה של Little Rainbow– מותג מעודן להלבשת קטנטנות.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

קולקצית האביב קיץ כולה מעוצבת בהשראת בגדי בלט. והבדים כך אומרים לי, קיציים, רכים ונעימים. הבנות שלי כאן ברקע מתמוגגות.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

ולכבוד החג, חברנו כדי לשמח בנות שרוצות כל כך להראות ולהרגיש כמו בלרינות, אבל השיער נושר להן בגלל הכימו וגורם להן לאבד תחושת זהות ונשיות.

Mei Mei תמכור את ערכות ההשראה שעיצבתי עם יסמין, כשההכנסות כולן לטובת פרוייקט העצמה לנשים ובנות חולות של זכרון מנחם– המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. הארגון מעניק פאה טבעית, בעלת שיער אמיתי איכותי ורך, בגודל ובעיצוב מותאם אישית לכל חולה. הפרוייקט שואב את עצמתו משילוב של תרומות שיער ותרומות כספיות- ההכרחיות לכיסוי עלויות של פאה כזו, שלא עולה לחולה אף שקל.

את הפוסטרים תוכלו לראות כאן.

pink ballet inspired party sweets

לצד המכירות החגיגיות שיתקיימו בחנות בשבועיים הקרובים (אפשר להתעדכן בדף של Mei Mei בפייסבוק) תוכלו להקדיש גם תרומה קטנה ל well being של בנות הזקוקות לכך מאד, ולקבל בתמורה סט פוסטרים מקסים לעיצוב פינת השראה יפיפיה בבית.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

הפוסטרים ימכרו רק בחנות הפיזית של Mei Mei בתל אביב.

girls clothing inspired by ballet dancers little rainbow

צילומי הקולקציה של little Rainbow: אפרת לוזנוב

צילומי מסיבת הבלרינות: אלה מילת

10 תגובות

 • הגב אפריל 2, 2014

  לימורוש

  אני שואלת את עצמי איך מסייעים לילדה (כמעט) מתבגרת לפתח את הטעם שלה?
  אני חושבת שנתתי את הבסיס לטעם טוב, אבל מידי פעם יש התפלקויות. אפרופו ה"זוועות" שהזכרת…
  מתי משחררים? ואיך אומרים ביקורת בצורה בונה?
  בכנות, אני מוצאת את עצמי יורה לעברה משפטים שלא אצוטט פה כיון שהם ממש לא פוליטיקלי קורקט ועשויים לפגוע בעדה או לאום… ואז אני ממש לא מבינה איך אמא שלי יצאה מגרוני?!

  • הגב אפריל 2, 2014

   אפרת יפה

   לימורוש אוי לימורוש
   בואי נפתח קבוצת תמיכה!

 • הגב אפריל 2, 2014

  מלכה אטרקצי

  בהתייחס לנושא של בנות שמנסות לפתח טעם משלהן-החמודה שלי עברה תקופה כזאת, כאשר ניסתה להגדיר את עצמה ואת הטעם שלה -השיטה בה אני נקטתי היא לשבח, כשההופעות היו סבירות ולהעיר בעדינות-כשהיו היסחפויות. השורה התחתונה היא שאנו רוצות שיתלבשו כמו שנראה לנו, והן רוצות לפעמים לבעוט וללכת נגד הזרם. צריך לאפשר מעט זוועות,זו הדרך היחידה ללמוד.(דרך אגב, אותה חמודה הגיעה בסופו של דבר לשנקר והיום היא עוסקת בעיצוב חלונות ראווה, ובעוד שבוע היא תצעד אל חופתה, בהופעה מדהימה שהיא בעצמה עיצבה.) מוסר השכל-אף פעם לא להתייאש….

  • הגב אפריל 2, 2014

   אפרת יפה

   מלכה יקרה כמה את נבונה וחכמה. צריכה ללמוד ממך! ומזל טוב ונחת איזה יופי 3>

  • הגב אפריל 2, 2014

   לימורוש

   וואו מלכה! תודה על הרעיון! בהחלט מאמצת בחום!
   המון מזל טוב!

 • הגב אפריל 2, 2014

  אלה

  אכן צריך לפתוח קבוצת תמיכה , אצלנו אין הסכמה בנושא השימוש במברשת -שיער (נראה לי שהבנות שלי חושבות שראסטות ,הן שיא הסטייל…).
  והתמונות מהממות!!

 • הגב אפריל 2, 2014

  חמוטל

  זה מזכיר לי את ההכנות לחתונה שלי… אמא של כל כך רצתה שאלבש שמלה כזו נפוחה ואני ממש לא הייתי בקטע!. נכנסנו לאחת החנויות ומדדתי לגמרי בשבילה, ואז פרצתי בצחוק גדול (המוכרת היתה מאוד נבוכה), אמרתי שאני מרגישה כל כך מטופשת בתחפושת הזאת– כמובן שבסוף בחרתי מה שאהבתי (:
  מודה שיש לי היום בית של בננות, ונטיה לרצות בגדים מסוימים או לפסול אחרים…בזמן האחרון לומדת להרפות (הרפא= תתרפא), אני רוצה שהם ירגישו הכי נוח ונכון להם ולא בתחפושת של הרצונות של אמא שלהן… זה ממש עבודה!!! אפרורפו פסח, שנזכה לצאת לחירות!
  חמוטל

 • הגב אפריל 3, 2014

  רחלה

  ואני רק רציתי נעליים לבנות ושטוחות שיהיה לי נוח איתן בחתונה… אמא שלי כמובן התעקשה שאהיה עם נעלי עקב (לראשונה בחיי), כי "כלה לא יכולה ללכת בכאלו(!!!) נעליים". התפשרנו על עקבים בחופה ושאח"כ אחליף לשטוחות.
  כשיצאתי מהרכב לאולם עם ההורים, הייתי עם השטוחות. אמא שלי הושיטה יד לבגאז' להוציא את נעלי העקב כדי שאוכל להחליף לקראת החופה, ואז תפסתי אומץ ואמרתי לה שאני לא אנעל אותם בסוף כי זה לא מרגיש לי אני.

  ראיתי אותה נלחצת וכמעט מוציאה עלי את כל המתח, אבל למזלי אבא שלי הניח יד על הכתף שלה ואמר לה: "היא מתחתנת עוד כמה דקות. תני לה לעשות מה שהיא רוצה…" ובזה נגמר הדיון.

  היום אני באותן דילמות עם הבנות שלי (כולל גיל ההתבגרות). משתדלת להציב גבולות רחבים ככל האפשר כדי שהן יוכלו לבטא את עצמן בתוכן, להתעקש רק על מה שבאמת קריטי בשבילי, ולהנחות אותן בעדינות כדי שגם ילמדו ("יש צבעים נייטרליים ויש צבעוניים, את יכולה לבחור לבי"ס איזה צבעוני שאת רוצה בתנאי שהוא משולב עם נייטרלי שאת בוחרת" – לכתה ג', לדוגמה). משתדלת לזכור מהניסיון שלי מול אמא להתעקש רק כשזה באמת קריטי לי ולא קריטי להם.

  מצליחה תמיד?! אז זהו, שבת ה-9 הנ"ל עדיין בוכה מדי פעם שאני *תמיד* מחליטה בשבילה… אבל זו כבר סוגיה אחרת :-)

  פסח קל ושמח!!

 • הגב אפריל 8, 2014

  איילת

  אני תמיד קינאתי בבנות שהאימהות שלהן שמו אודם והתבשמו לקראת ארוחות השישי בחדר האוכל שבקיבוץ. הייתה לי שמלה אחת אהובה שקנו לי סבי וסבתי בפריז. אותה לא הייתי מוכנה לשלוח למכבסה הקיבוצית והיא הייתה שמלת החג שלי – נעימה עם פסי תכלת וסרט סאטן לבן. היום אני נוהגת להתגנדר בכל יום, גם כשאני לא יוצאת מהבית. אבל אודם אני לא שמה, כמו אמא שלי.
  תודה על פוסט נפלא וכל הכבוד על המיזם והתרומה המבורכת. חג שמח.

 • הגב אפריל 28, 2014

  רחל

  העלית חיוך על שפתי….

  אהבתי (גם את השמלה הורדרדה עם הטול…)

השארת תגובה