הקולאז'ים של גילי

גיליתי אותה בדוכן של 3 ב-75 של סטימצקי. כוונתי למאיירת והיוצרת המחוננת, איה גורדון-נוי ולספר היפיפה שעיצבה- הכיסים של גילי.
collage book kissim gili

כאן בהפנקס תוכלו לקרוא ראיון מקיף ומרתק עם איה, על דרכה כמאיירת ועל תהליכי העבודה שלה.

קראתי את הספר שלוש פעמים, בעודי נשענת על הדוכן. בפעם הראשונה דפדפתי בו כדרך שמדפדפים בספרים שהכריכה שלהם מסקרנת דיה בשביל לגרום לנו לדפדף.

הפתעה!

מצאתי אלבום אומנות של קולאז'ים. צעיר, עליז, ססגוני, ולגמרי לגמרי לטעמי! ריתק אותי לחקור את המבנה והחומרים שלו, כך שדפדפתי בו בפעם השניה. הפעם לאט. "קראתי" כל כפתור וכל פיסת עיתון שנקרעה בצורה מושלמת, כדי להרכיב צורה.
collage book kissim gili2
ואז חשבתי: "איזה יופי של אומנות, אבל על מה בעצם הסיפור כאן?" כך קראתי אותו שוב, בפעם השלישית. הפעם קראתי את האותיות, והוא היה חמוד. אפילו השאיר אותי עם חיוך שובב בסוף, מכיוון שהבן שלי עשה לי פעם את התרגיל הזה בדיוק…

חשבתי כמה זה חכם. חנויות הספרים מתמלאות בכל רגע נתון בעשרות ספרים חדשים. מה יגרום לי, האמא, להרים דווקא את הספר הזה, ולא אחר?!
איריס ארגמן, הצליחה להגיע אל הכיס שלי, דרך הויזואליות המהממת ויוצאת הדופן שבחרה לתת לספר שלה. זו נקודה למחשבה שנכונה לכל מי שמנסה לשווק מוצר או שרות.

בכל מקרה, רוצו לקנות אותו! זה בידור של מחיר בשביל ספר שהוא גם אלבום אומנות מרהיב. אם דיברנו על יצירתיות אצל ילדים, אני כבר רואה איך ספר כזה מדליק כמה ניצוצות במוחות הקטנים שיתחילו לייצר לי קולאז'ים מאריזות קורנפלקס, תגיות של פליז פוקס, כפתורים ופקקים של קוקה קולה…

2 תגובות

 • הגב אוגוסט 7, 2012

  הילה

  איה הייתה המרצה שלי לאיור! עשינו פרוייקטים שווים איתה. היא באמת מוכשרת.
  חוץ מזה… בלוג מקסים!!

  • הגב אוגוסט 7, 2012

   efrat

   אחת הנערצות עלי ללא ספק :)

השארת תגובה