לשוטט: ראש עקום

חם. גם בירושלים שלי חם מאד. אפילו בלילה.
השעון הפנימי שלי מתקתק. הוא מציק ממש. יולי-אוגוסט זה הזמן ללכת לעשות קצת הייקינג בוויילס, הוא אומר לי. אם יהיה לנו מזל, אפילו לא ירד גשם…

אבל אני פה. אנגליה שייכת לחיים אחרים. והזוג שלי- הוא בחו"ל כבר שבועיים. אתם יודעים מה זה אומר לגדל 3 מוסקטרים ויפיפיה (שלא!) נרדמת, לתחזק בית, וגם לעבוד תוך כדי- לבד, לבד, לבד?

נמאס אולי?

אז התפנקתי, ולקחתי אתכן ואותי למסע ארכיטקטוני מרתק, באנגליה שלי. זאת שמתגעגעת אלי, ואני אליה. היא אפלה, ומדיבלית, מלאה מעברים סודיים, בתי גמדים, וקירות עקומים. אתם מוכנים?

במחוזות הדרום-מזרחיים של אנגליה, שוכן כפר Lavenham המדיבלי. בכפר הקסום הזה, שהיה מקום אמיד מאד בימי הביניים וסחר בצמר, אפשר לראות קוטג'ים שנראים בדיוק כמו בתים של גמדים!

fantasy crooked houses

איזה קסם, הבית עקום!

 

fantasy crooked homes

במדינת הגמדים

 

fantasy crooked homes

אוי הצבעים!

 

fantasy crooked houses

הישר מתוך ספרי הפנטזיה

 

בתי הגמדים האלו, תמיד גורמים לי לנשום עמוק, לדמיין שיש לי ברדס צמר כהה וסוסה לבנה, ואני הולכת למצוא את טבעת הקסמים.

עוד בתים עקומים באנגליה? כן בטח!

The crooked house in Windsor הוא לא רק בית תה עקום (!) באזור החנויות בעיירה, אלא גם נקודה היסטורית מגניבה. המרתף של הבית העקום הזה שימש בעבר כפתחו של מעבר סודי הישר מטירת  ווינדזור. המעבר – שחסום כבר שנים – שימש, כך אומרים, למפגש בין המלך צ'ארלס לפילגשו, נל גווין, ולהעברת מוצרים וסחורות הישר מן השוק אל מטבחי הטירה.

crooked tea house windsor

 בית התה העקום של ווינדזור

 

נחתוך בטיסה וירטואלית מערבה, ל Shut End, Kingswinford שבמחוז West Midlands. הפאב הזה, שנבנה במאה ה-18, נפל קורבן לקריסת המכרות במאה שאחרי כן. כך קרה, שצד אחד של המבנה נמוך ב-4 רגל מצידו השני.

crooked house

 נוטה לנפול

 

יש כאלה שאומרים שיש לי ראש עקום… בכל מקרה, לכו לראות אם אתם באנגליה!

9 תגובות

השארת תגובה