הבזקים: מגזין ליצירתיות ולחדשנות

הבזקים

אזהרה: היצירתיות שלך עומדת להתלקח!

מגזין הבזקים הוא אסופה חודשית של רעיונות, מיזמים, המצאות, חיבורים, נסויים, מחשבות, תעוזה ואפשרויות. הבזקים שיאירו לך מחשבה או דרך. נקודות מהבהבות שיתחננו לחיבור, על אף האבסורד. ניצוצות שיתקלחו ללהבה עליזה, ברגע שיפגשו באש היצירתיות שלך. פלאשים שיסיטו אותך מהמסלול הצפוי ויהממו אותך בנקודה מטורפת למחשבה. הבזקים הוא מגרש גרוטאות בשל. קרקע פוריה לחדשנות והמצאה. המקום לחטט, לחלטר, לנער, לקרקש, לחפור, לעצור, לרסס, לרסק… ולמצוא את אותו טוויסט שהרגשת שחסר שם, כדי ליצור את הדבר הבא. 

חדשנות. יצירתיות. טוויסט.

הבזקים

אזהרה: היצירתיות שלך עומדת להתלקח!

מגזין הבזקים הוא אסופה חודשית של רעיונות, מיזמים, המצאות, חיבורים, נסויים, מחשבות, תעוזה ואפשרויות. הבזקים שיאירו לך מחשבה או דרך. נקודות מהבהבות שיתחננו לחיבור ביניהן, על אף האבסורד. ניצוצות שיתקלחו ללהבה עליזה, ברגע שיפגשו באש היצירתיות שלך. פלאשים שיסיטו אותך מהמסלול הצפוי ויהממו אותך בנקודה מטורפת למחשבה. הבזקים הוא מגרש גרוטאות בשל. קרקע פוריה לחדשנות והמצאה. המקום לחטט, לחלטר, לנער, לקרקש, לחפור, לעצור, לרסס, לרסק… ולמצוא את אותו טוויסט שהרגשת שחסר שם, כדי ליצור את הדבר הבא. 

חדשנות. יצירתיות. טוויסט.

"נקודות מהבהבות שמתחננות לחיבור

ביניהן, על אף האבסורד."

"נקודות מהבהבות שמתחננות לחיבור ביניהן על אף האבסורד."

משהו להתמוגג

סינדרומס

הנה עוד הוכחה עד כמה יצירתיות יכולות להיות קבוצות אנושיות כאשר הן מגוונות, ואיזו טובה עושים ליוצר דווקא המגבלה והכורח. סינדרומס הוא כתב-עת צעיר של מצבי רוח מונוכרומטיים, היוצא לאור בקופנהגן פעמיים בשנה. 

עומדות מאחוריו 4 נשים צעירות שהגרו מגרמניה, ליטא ורומניה. בכל גליון הן אוצרות ומפיקות תוכן בהתבסס על צבע ספציפי אחד, חוקרות אותו על פני תרבויות, ומטביעות את קוראיהן בתחושות ובמצבי הרוח שהצבע מעורר.

'אנחנו מוצאות שמחה בפרטים, כמו גם בהיבטים המוזרים של החיים, שמתגלים דרך צבע אחד' מספרת בראיון משותף העורכת הראשית,  מוניק שרודר. 'להיות בצוות של ארבע, עם דעות כל כך שונות, יוצר איזון נהדר שדוחף את הפקות האדיטוריאל שלנו למשהו הפוך לגמרי ממה שמונוכרומטיות עשויה להציע.'

היוצרות ממשיכות לבחון דרכים מרגשות נוספות להעלות את חוויית הצבע, מעבר למימד הדפוס.  להשקת המהדורה הצהובה הן יזמו ארוע חברתי שכלל ארוחה על טהרת הצהוב ומיצג חי.

נכון שרצינו להיות שם?

למגזין סינדרומס >>

"המאמר המכונן ביותר שהעניק לי

עידן הידע. כן, זה גרנדיוזי."

"המאמר המכונן ביותר שהעניק לי עידן הידע. כן, זה גרנדיוזי."

משהו לטפח

איך להיות אמן

הרשו לי להכתיר את פיסת הידע הבאה בתור 'המאמר המכונן ביותר שהעניק לי עידן הידע'. כן, זה גרנדיוזי, אני מודעת. לכו לקרוא אותו, הוא לגמרי יעמוד בציפיות.

ג'רי זלץ, מבקר האומנות של הניו יורק טיימס מגזין, במאמר נדיב, שנון ואינפורמטיבי, מעודד כל מי שנפש אמן מפעמת בקרבו לעשות את הדבר החתולי הזה שנקרא אמנות.

לשם שינוי, הוא באמת מסביר איך, ויורד לפרטים שבעיני אמנים מצליחים יחשבו כסודיים או זוטרים, אך בעיני המבקשים הם 'כל התורה על רגל אחת'.

קראתי את זה פעם, קראתי את זה פעמיים, קראתי את זה 5 פעמים, הכנתי רשימת מטלות מבוססת על הנאמר (לכייר כד!) וליתר בטחון, השארתי את הלינק פתוח בדפדפן. 

*תודה לדבורה פלדמן האחת והיחידה. כל אשה צריכה חברה שהיא מידענית וחוקרת שזוכרת אותה ומוצאת לה אוצרות.

לקרוא כאן, להשאיר פתוח בדפדפן, ולדלקם לפני השינה

"בתכונות אנושיות תמיד תהיה לנו

לנו קדימות. האמנם?"

"בתכונות אנושיות תמיד תהיה לנו קדימות. האמנם?"

משהו לחשוב עליו

מחשבים יכולים ליצור?

כשבינה מלאכותית מאיימת לכבוש את מציאות חיינו, והשלכותיה הבדיוניות מסעירות את דמיונם של כותבים ויוצרים, אנו מנחמים את עצמנו שבתכונות אנושיות, כמו אמפתיה ויצירה תמיד תהיה לנו קדימות. האמנם?

קבוצה של מדענים ויוצרים יצאה לבדוק האם מחשב יוכל ליצור להיט מוזיקלי. למרות התערבותם המכרעת של יוצרים בני אנוש, היכולות שהציגו מחשבים ברקיחת עלילה, בהגדרת תמהיל הדמויות המדוייק, ברקע ההיסטורי ובהלחנת המוסיקה – היתה מפעימה ומעוררת מחשבה.

התהליך כולו מתועד בסרט דוקומנטרי מרתק 

"ממוצר פרקטי, חסר חן, לביטוי עצמי

מלהיב של אישיות ושל יצירתיות."

"ממוצר פרקטי, חסר חן, לביטוי עצמי מלהיב של אישיות ושל יצירתיות."

a millenial black man holding a bucket of backdrop paint having a blust
black man and white man having fun painting a wall in yellow
משהו מקצועי

צבע למילניאלס

חברת הצבע Backdrop Paint עשתה צעד שיווקי מרתק בכך שהצליחה לדבר אל מילניאלס, לא רק באריזה ובשרות מקיף עד הדלת, אלא בערך ובמשמעות של המוצר עצמו.

כמו Glossier בזירת האיפור, בקדרופ פיינט הפכה את צבעי הקיר ממוצר פרקטי, חסר חן, לביטוי עצמי מלהיב של אישיות ושל יצירתיות. קיר צבוע בגוון הנכון הוא הרקע המושלם לתמונה מושלמת באינסטגרם, הם קורצים. 

השרותים של באקדרופ מפתיעים לא פחות בחדשנות הפשוטה שלהם. לא יותר גוונים (שהצורך לבחור ביניהם מעורר חרדה) אלא פחות. 50 צבעים טרנדיים שנבחרו על ידי החברה ברמת דיוק מאלפת. אל תפספסו את השמות מלאי-המשמעות שהם קיבלו…

'הביאו חבר, צרו פלייליסט' הם מעודדים את הלקוחות, והופכים צביעה משמימה של קיר בבית לחוויה חברתית וקהילתית. ומה עם הטסטים? הם חשבו גם על זה, ומספקים דוגמיות צבע בצורת גליונות דביקים בגודל סביר להמחשת הצבע. גאונות.

"סיפור עדין, אפילו קצת עצוב

על אב, ילדתו, וסדרי עדיפויות."

"סיפור עדין, אפילו קצת עצוב, על אב, ילדתו, וסדרי עדיפויות."

משהו רגיש

לטפל

מה קורה כאשר סטודיו לונדוני מוביל לאנימציה (Animade), מתבקש לשחרר את דמיונו הפרוע וליצור מה שמתחשק לו, ללא גבולות של לקוח, מסר או בריף. פשוט? אנימייד מתארים את האתגר שהניחו לפתחם WePresent כ'מפחיד' ומבלבל כמו 'ביצה טובענית'. 

הסטודיו שמייצר אנימציות פרסום עליזות, צבעוניות ושובבות ללקוחות כמו פייסבוק, AirBnb ו BBC, בחר ליצור מתוך חרות מוחלטת סיפור עדין ורגיש, ואפילו קצת עצוב, על אב, ילדתו, וסדרי עדיפויות. 

אנימייד לא מעבירים ביקורת, לא מטיפים, ולא מכים על חטא. הם רק משקפים את החיים שלנו, הורים מודעים ויוצרים מוכשרים, שרוצים לטפל בכל מה שיקר לליבם, מבלי להתבלבל אף פעם מהו הדבר היקר ביותר.

tend by animade

הבזיק לכם משהו שכולנו נאהב?  קדימה, תהיו נדיבים.  אני כאן

20 תגובות

 • הגב פברואר 5, 2019

  שלי לב-שרמן

  וואו! אחד הניוזלטרים המרתקים, המועילים ופותחי-הראש שנתקלתי בהם לאחרונה ואולי אף מעולם!
  נחשפתי לכל כך הרבה דברים מעניינים שיכולים גם לסייע לי בעבודה, וזה פשוט נהדר!
  תודה!!!

  • הגב פברואר 5, 2019

   אפרת יפה

   בדיוק מה שחלמתי לעשות
   כיף לקבל את הפידבק שלך שלי!

  • הגב פברואר 10, 2019

   רעות

   וואי ממש! מצטרפת למחמאות ולתודות! מרתק!

 • הגב פברואר 6, 2019

  :-)

  איזה יופי
  תודה רבה לך
  מצמר גפן ורוד וירוק ברוח :-)

  • הגב פברואר 6, 2019

   אפרת יפה

   יואו איזה כיף צמר גפן ורוד וירוק!

 • הגב פברואר 6, 2019

  אורנה

  תודה רבה על כל זה, אפרת
  תבוא עלייך הברכה

 • הגב פברואר 6, 2019

  נעמה אורבך

  איזה יופי של מדור חדש. מחכה להתעמק בכל אחד מהלינקים. בינתיים לא התאפקתי והלכתי לראות את שמות הגוונים של חברת הצבע. נפלא.

  • הגב פברואר 7, 2019

   אפרת יפה

   חחח שמות של מילניאלס…
   נעמה כיף שאת חולקת את ההתלהבות שלי!!!

 • הגב פברואר 6, 2019

  אסתי

  אפרת, וואוווו!
  ההבזקים האלה פשוט מעיפים את הראש, כל אחד לוקח אותך לאווירה שונה, לרעיונות שונים, לדרך חשיבה שונה…
  גלולת יצירתיות הדבר הזה!

  • הגב פברואר 7, 2019

   אפרת יפה

   חחח אהבתי גלולות… תודה אסתי.
   כן, החיבור בין רעיונות כל כך שונים, דרכי חשיבה, אווירה… זה בהחלט משהו שאני אוצרת ומתמהלת בקפידה, כי בעיני זה חלק גדול מהעניין.
   אני מאמינה שכך נוצרים זיקוקים ***

 • הגב פברואר 6, 2019

  רינה אפלבוים

  איזה כייף תודה רבה
  כל הקישורים נפלאים !!!

 • הגב פברואר 6, 2019

  רעות פרנקל

  איזה קונספט מעולה! שומרת לי לקרוא אחכ את הכל!

 • הגב פברואר 7, 2019

  שבשבת

  אפרת האחת והיחידה.
  אוספת, מתבוננת, אוצרת
  וחולקת איתנו הנדיבות אינסופית את פתיתי היופי האלו.

  מופלאה.

 • הגב פברואר 7, 2019

  דבורה

  אני התמוגגתי! כל כך חסר לי תוכן מעניין מלא השראה… כזה כמו אחרי שיחה שלנו ? סיפקת את הסחורה! לוקחת הפסקה לקרוא ולעשות לעצמי גם רשימה ?

 • הגב פברואר 7, 2019

  ציפי

  ככ הרבה דברים טובים!! את אשפית. תודה.

השארת תגובה