ליצור: עד שיצמחו לך קרניים

עוד לא יצא לי לספר לכם, אבל בתחילת פברואר עבר "מוצש" – מגזין התרבות והפנאי של מקור ראשון – שדרוג ומתיחת פנים. כחלק מהתהליך הוזמנתי להגיש בו טור DIY קבוע. וזה כיף.

גייסתי לצידי את דבורה מינדל, שעובדת איתי גם כאן בקפה ויפה, ויחד אנחנו יוצרות מדור פנאי שבועי של עשה זאת בעצמך. לפעמים הרעיון של דבורה, לפעמים – שלי. לפעמים דבורה מצלמת, לפעמים – אני. אבל ברב המקרים אנחנו פשוט חושבות יחד, אחת לתוך המח של השניה… וכך כשאנו משלימות זו את זו, נוצר המדור הזה במיטבו.

גם מדור האוכל המצוין של אפרת ליכטנשטט אז מה את עושה כל היום, ומחברת הספר המתוק, עבר ממוסף "דיוקן" של העיתון אל מגזין "מוצש", אז אני מרגישה בבית.

צוות מוצש הוא כיפי, צעיר, נחמד. מגיע בגישה פתוחה לרעיונות. זה המקום להודות לכולכם, אתם נפלאים!

female reindeer costume headpiece with flowers and horns (4)

בסופ"ש האחרון התפרסמה הדרכה שלנו לקשת איילה משגעת.

את הקרדיט לרעיון אני מעניקה במלואו לאורלי אלקלאי המוכשרת, שחיפשה את ביתה לאיילה בשנה שעברה, והכינה הד פיס שהותיר אותי נפעמת. הבטחתי לעצמי שהשנה – אני מכינה.

היו בקשות רבות לשתף הוראות הכנה, לכן למרות שזו הדקה ה-90, אני לא מוותרת ומעלה אותה כאן.

על הסטיילינג והצילום בפרוייקט הזה אחראית דבורה מינדל.

female reindeer costume headpiece with flowers and horns (2)

מה צריך:

 • קשת פשוטה וחלקה, ללא עיטור
 • סרט סאטן עבה
 • פרחי בד מסרט סאטן (להשיג בחנויות דיסקית)
 • פיסת לבד בצבע חום בהיר
 • 2 ענפים דקיקים טבעיים (לקטוף בחצר)
 • 3 ענפים קטנים בעלי עלים
 • אקדח דבק חם

female reindeer costume headpiece with flowers and horns (7)

מה עושים:

1. מדביקים את סרט הסאטן בעזרת דבק חם לקצה האחד של הקשת ומלפפים בזהירות לאורך הקשת. יוצרים חפיפה חלקית, כך שכל ליפוף מכסה מחצית מהליפוף הקודם ומתקדם הלאה. משאירים עודף של סרט לכריכה יפה של הקצוות והסתרת ההדבקה מאחור.

2. בעזרת דבק חם מצמידים את הפרחים במרכז הקשת. הדביקו אותם כשעלי הכותרת נוטים מעט קדימה – לכיוון עיני המתבונן.

3. יוצרים את האוזניים: בעזרת CD או צלוחית משרטטים מעגל על הלבד וגוזרים אותו. חוצים את העיגול וגוזרים בקו האמצע. יספיק לנו חצי עיגול אחד, אותו נחתוך שוב לחצי – קיבלנו 2 רבעים. כל רבע יהפוך לאוזן. הזווית הישרה היא הקצה המשונן של האוזן – נשאיר אותה כמו שהיא. את השוליים המעוגלים נכווץ בעזרת הידיים ונדביק בדבק חם. הנה לנו אוזן.

4. מדביקים את האוזניים לקשת. כל אוזן תמוקם ברווח הקטן שבין שני הפרחים.

5. בוחרים בענפים דקיקים בעלי התפצלות יפה היוצרת מראה של קרניים. מנקים אותם לחלוטין מעלים. את הקצה התחתון של כל ענף מלפפים בשארית של סרט ומצמידים בדבק חם. ואז – שוב בדבק חם – מחברים את האזור המלופף אל הקשת, כאשר החיבור מוסתר לבטח מאחורי האוזן החמודה.

6. לקישוט הסופי נועצים 3 ענפים קטנים/גבעולים עמוסי עלים טבעיים קטנים. לא נדביק את התוספת הזו, שכן היא תיבול במהרה, אלא ננעץ אותה בחיבורים מאחור. בשנה הבאה נתבל בתוספת טריה חדשה.

female reindeer costume headpiece with flowers and horns (6)

יפה, אה?

שיהיה לכם פורים שמח-שמח, תשארו שפויים ותצליחו להנות (ועכשיו תאחלו לי בבקשה את אותו הדבר).

female reindeer costume headpiece with flowers and horns (1)

אל תשכחו  לצלם את משלוחי המנות שלכם ולהעלות לתחרות שלנו כאן. הצטברו שם כבר כמה הברקות, אז אם חיפשתם השראה ורעיונות, זה המקום.

תגובה אחת

 • הגב מרץ 24, 2016

  דלית

  לייק :)

השארת תגובה